www.fujarka.cz

fujary, koncovky, píšťaly a didgeridoo

výroba hudebních nástrojů

česky | slovensky | english
Nemáte nainstalován Flash plugin.

Výchovné koncerty

Smyslem takových koncertů je obeznámit děti s méně častými slovenskými lidovými nástroji jako například fujara a další píšťaly, dudy, grumle, ale i s lidovými nástroji z jiných koutů světa jako je didgeridoo, balkánské nebo africké píšťaly a další. Součástí je seznámení s písněmi, které se s těmito nástroji pojí a s kulturou, ze které tyto nástroje vzešly.

Není to ale jen jakási muzejní přehlídka kuriózních a téměř vyhynulých nástrojů, které obveselovaly naše dědečky. Pokoušíme se ukázat, že tyto nástroje jsou dodnes živé a nabízejí velmi vzácné možnosti. A to svobodu vyjádřit své pocity, přirozeně zpívat a radosti, kráse, ale i o smutku. Tyto nástroje jsou jasnoubránou k posluchačům, umožňují sblížení a porozumění beze slov.

Je důležité, aby děti samy našly v sobě pocit, že lidová píseň  není něco nemoderního a překonaného, ale naopak, že je stále živá v nás. Že si ji neseme jako poklad v srdcích zděděný po našich předcích a že když si jej vážíme a rozdáváme jej druhým, můžeme je tak nesmírně obohatit.


Fotogalerie:

výchovný koncert

Výchovný koncert, Zlín

výchovný koncert

Výchovný koncert, Zlín

výchovný koncert

Výchovný koncert, Zlín

výchovný koncert

Výchovný koncert, Zlín

Kontakt

Bydlím nyní v Bílých Karpatech nedaleko Starého Hrozenkova ve vesničce jménem Komňa.

Email: holerad@seznam.cz
Mobil: +420 608 204 842


Máte otázku?

Váš e-mail:

Vaše jméno:www.fujarka.cz
© copyright: Marek Gonda. Created by: Michal Mynář, 2009. Všechna práva vyhrazena.